EMS to skrót od elektrostymulacji mięśni. Technicznie rzecz biorąc, EMS to trening całego ciała za pośrednictwem prądu.
Nasze mięśnie kurczą się poprzez impulsy elektryczne w normalnym stanie. Trening EMS wykorzystuje ten naturalny efekt jest dodatkowo zintensyfikowany, aby można było osiągnąć efekty jak podczas standardowego treningu. Trening EMS jest również znany w sporcie wyczynowym, rehabilitacji i medycynie, a także w centrach odnowy biologicznej i urody. Elitarni sportowcy oprócz treningu stosują elektryczną stymulację mięśni w celu poprawy siły, wydajności i szybkości. Trening EMS to skuteczny sposób na poprawę kondycji, wyglądu ciała i samopoczucia w znacznie krótszym czasie, niż to zajmuje podczas wykonywania standardowych ćwiczeń. Wystarczy 1 do 2 sesji tygodniowo, aby zobaczyć pierwsze wyniki. Trening EMS służy również do rehabilitacji po kontuzjach, do budowy mięśni oszczędzających stawy i do ukierunkowanych ćwiczeń pleców oraz odzyskania kondycji po porodzie. Trening całego ciała EMS aktywuje ponad 90% włókien mięśniowych w tym samym czasie, a także trenowane są mięśnie głębsze.
Dlatego efekt treningu z zastosowaniem elektrycznej stymulacji mięśni może być o wiele bardziej efektywny niż w przypadku treningu konwencjonalnego. Sesje treningu EMS trwają około dwadzieścia pięć minut wraz z ubieraniem się i krótką częścią relaksacyjną po treningu.
Powinieneś ćwiczyć długoterminowo i regularnie, ponieważ tylko w ten sposób można utrzymać siłę mięśni, podobnie jak w przypadku konwencjonalnego treningu siłowego. Przeczytaj więcej informacji w Internecie co to jest trening ems. Wykorzystanie impulsu o niskiej częstotliwości jest szeroko stosowane w treningu i terapii rehabilitacyjnej, a EMS wykorzystuje naturalną zasadę wysyłania impulsów elektrycznych bezpośrednio do mięśni. Istnieje wiele badań, które jasno wskazują, że trening EMS szybko i skutecznie wzmacnia głębokie mięśnie dna miednicy. Jest to sposób przeciwdziałający skłonności do nietrzymania moczu. Pozytywne efekty w naturalny sposób dotyczą wszystkich tkanek łącznych i struktur skóry, które są nadmiernie rozciągnięte podczas ciąży i porodu.