Liposukcja ultradźwiękowa to rewolucyjny zabieg, który stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych metod wyszczuplania ciała. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków odsysanie tłuszczu odbywa się szybko i mało inwazyjnie. Jeżeli mimo prawidłowej diety i regularnych ćwiczeń, oponka na brzuchu nie chce zniknąć, to warto wziąć pod uwagę liposukcję kawitacyjną, która pozwoli na wyraźne zmniejszenie obwodów ciała.
Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?
Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana przy użyciu urządzenia Vaser Lipo to szczyt osiągnięć naukowych w dziedzinie liposukcji. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego, które podaje się przez niewielkie nacięcia wprost do tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach można zastosować znieczulenie ogólne. Cała procedura trwa od 2 do 5 godzin.
Liposukcja Vaser Lipo polega na wprowadzeniu cienkiego światłowodu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Emitowane podczas zabiegu ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczowe od tkanek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej. Komórki tłuszczowe przekształcane są w płynną emulsję, a następnie bezpiecznie odsysane przez specjalną pompę.
Procedura przebiega bez skalpela i nie wymaga zastosowania narkozy. Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem chirurgii plastycznej wyróżniającym się wyjątkowo niskim ryzykiem powikłań oraz stosunkowo krótką i niezbyt wymagającą rekonwalescencją. Po zabiegu należy się oszczędzać (odpoczywać i unikać wysiłku) przez około dwa tygodnie. Konieczne jest też noszenie ubranka uciskowego przez około 4–6 tygodni – pomaga to w prawidłowym wymodelowaniu ciała. Elementem rekonwalescencji są też regularne masaże limfatyczne. Ich liczbę i częstotliwość ustala lekarz.
Liposukcja kawitacyjna – efekty
Liposukcja ultradźwiękowa jest szczególnie polecana osobom, które mają trudności z pozbyciem się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Odsysanie tłuszczu wspomagane kawitacją pozwala na wyszczuplenie nawet najbardziej opornych partii ciała, takich jak brzuch i boczki, kolana, talia, plecy, uda, klatka piersiowa, a nawet okolice podbródka (tzw. drugi podbródek).
Dodatkowym efektem liposukcji kawitacyjnej jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry. Dzięki temu efekty liposukcji ultradźwiękowej przed i po są zachwycające. Przykładowo zastosowanie ultradźwięków na brzuch umożliwia wysmuklenie talii, napięcie i ujędrnienie brzucha oraz podkreślenie mięśni. Podobnego działania można spodziewać się tylko po liposukcji laserowej. Natomiast klasyczne metody odsysania tłuszczu niosą ze sobą wysokie ryzyko powstawania nierówności na skórze, dlatego powoli się od nich odchodzi.
Odsysanie tłuszczu i jego ponowne zastosowanie
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo nie tylko pozwala na szybkie i mało inwazyjne wyszczuplenie ciała, ale także na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu oraz ponowne jego wykorzystanie podczas zabiegu lipotransferu. Jak się okazuje, własna tkanka tłuszczowa świetnie sprawdza się do redukcji zwiotczeń, uzupełniania ubytków tkankowych, ujędrnienia biustu, podniesienia pośladków, wypełniania zmarszczek czy modelowania ust. Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej wykonuje się tego samego dnia, zaraz po liposukcji. Odpowiednio przygotowana, pobrana podczas liposukcji tkanka tłuszczowa zostaje ponownie wstrzyknięta w wybrany obszar. Procedura ta również odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa kilkadziesiąt minut.
Dowiedz się więcej na temat liposukcji kawitacyjnej – zapytaj o nią ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie.